Briç Ustaları Muratpaşa’da

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, briç tutkunları ile biraraya geldi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, briç tutkunları ile biraraya geldi.

Antalya‘da düzenlenen 2018 Batı Akdeniz Kulüpler Bölge Elemelerinde 2’nci olan Muratpaşa Belediyespor’un briç sporcuları kupalarını Başkan Ümit Uysal’a takdim etti. 28 kulübün mücadele ettiği elemelerde elde edilen başarı dolayısıyla Başkan Uysal, sporcuları kutladı. Başkan Uysal, briçin her şenden önce bir zihin sporu olduğunu belirterek sporun diğer branşlarında olduğu gibi briçin daha geniş kitleler tarafından oynanması için destek verdiklerini söyledi.

Bu çerçevede Antalya’da düzenlenen bazı turnuvalarda Muratpaşa Belediyesi adına özel bölümler düzenlendiğine dikkat çeken Başkan Uysal, “Nasıl vücut sağlığı için spor yapmamız gerekiyorsa zihin sağlığı için de briç yapılabilecek spor dalları arasından önde gelmektedir. Bununla birlikte, briç zihinsel rahatsızlıkların oluşumunu önlediği bilinmektedir” diye konuştu.

Her ne kadar briç özellik belli bir yaş kesiminin yaptığı spor olarak görülse de 10 yaşından başlayarak çocukların briç öğrenmesi, gelişimleri için olumlu sonuçlar doğurduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Çocukların bu zihin sporunu öğrenmesi, analitik ve çok yönlü düşünme, konsantrasyon, planlı olma gibi özelliklerini geliştirecektir” dedi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir