Bornova’da STK Buluşması

Başkan Olgun Atila: Sizlerle daha güçlüyüz

Bornova’daki Sivil Toplum Kuruluşları, Bornova Belediyesince düzenlenen organizasyonda biraraya geldi. Yoğun katılımla gerçekleşen buluşmada konuşan Başkan Olgun Atila, Bornova’nın 600 sivil toplum kuruluşun faaliyet gösterdiği dinamik bir kent olduğunu ifade ederek, “Ben çok şanslı bir Belediye Başkanıyım. Çünkü, güçlü, etkin ve yetkin sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde çalışıyorum” diye konuştu. Yaptıkları sunumlar ile faaliyetlerini anlatan STK temsilcileri de kendileri ile görüş ve önerilerini her zaman dikkate alan Bornova Belediyesi’ne teşekkür etti.

Bornova Belediyesi, Kültür Merkezi’ndeki Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması, ilçede faaliyet gösteren 200 kuruluşun katılımıyla gerçekleşti. Derneklerden vakıflara, meslek odalarından sendikalara; yardımlaşma ve dayanışma, kültür, sanat, spor ve sağlık başta olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yaptıkları sunumlarla faaliyetlerini anlattı. Karşılıklı görüş alışverişinde de bulunulan etkinlikte, birlikte neler yapılabileceği de konuşuldu.

İzmir Kan Ordusu Derneği’nin desteği ile hayata tutunan Lösemi Hastası Elif Selmanoğlu da sevimli kıyafeti ile sahnedeydi. Minik Elif, tüm kan bağışçılarına teşekkür ederken duygusal anlar yaşandı.

STK temsilcileri kendileri ile ilgili bir birim kuran Bornova Belediyesi’ne teşekkür ederken, Yörük Türkmen Kadınları Derneği Başkanı Emine Güven, “Bornovamızın evladı” diye hitap ettiği Başkan Olgun Atila’ya Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün efe kıyafeti ile resmedilmiş tablosunu hediye etti.

Başkan Atila’dan STK’lara teşekkür

Bornova’nın 600 sivil toplum örgütünün faaliyet gösterdiği dinamik bir kent olduğunu vurguluyan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Burada sizlerle birlikte olmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum. Ben çok şanslı bir Belediye Başkanıyım. Çünkü, güçlü, etkin ve yetkin sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde çalışıyorum. Bornova Belediyesi olarak sizlerle daha da güçlüyüz . Ortaya koyduğumuz sizlerin desteğiyle daha da anlamlı hale geliyor. Bize inandığınız ve birlikte hareket ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir