Bornova’da çocukların yarıyıl tatili dolu dolu geçiyor

Bornova’da çocukların yarıyıl tatili dolu dolu geçiyor

Çocuk Kulübü üyeleri tiyatroda buluştu

Bornova Belediyesi’nin çocukların sosyalleşmelerine ve eğlenceli vakit geçirmelerine aracılık etmek için kurduğu Çocuk Kulübü’nün sömestr tatili için düzenlediği etkinlikler ilgi görüyor. 10 binin üzerinde üyesi bulunan kulübün düzenlediği gezi ve tiyatrolara katılan çocuklar kaliteli vakit geçirirken, sahnelenen eğitici oyunlarla da eğlenirken öğreniyor.

7-14 yaş arasındaki çocukların sosyalleşmeleri ve tiyatrodan spora farklı etkinliklerle eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmeleri için kurulan Bornova Belediyesi Çocuk Kulübü üyeleri, yarıyıl tatilinde eğlenceye doyuyor. Düzenlenen gezilere katılan minikler, tiyatrolarla da keyifli zaman geçiriyor. Sayıları 10 bini geçen Çocuk Kulübü Üyeleri Bornova Belediyesi’nin Belkahve’de hayata geçirdiği Ata Anı Evi’ni ziyaret ederek tarihi öğrenirken, farklı günlerde ve merkezlerde sahnelenen eğitici tiyatro oyunları ile de eğleniyor.

Kulüp üyesi çocuklar Altındağ Kültür Merkezi ve Mevlana Toplum Bilim Merkezi’n de sahnelenen  ‘Sağlıksız Kral’ oyununda biraraya geldi. Sıcakkan Çocuk Tiyatrosu’nun sahnelediği oyunu izleyen minikler sağlıklı olmak için beslenmenin önemini eğlenerek öğrendi. 200’den fazla çocuk aileleriyle birlikte katıldıkları tiyatroda keyifli vakit geçirdi.

Çocukların geleceğimiz olduğuna vurgu yapan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ” Onlara ne kadar emek verir ve kişisel gelişimleri için olanaklar sunarsak toplum olarak kendi geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa etmiş oluruz. Bizim için çocuklarımızla ilgili proje ve hizmetler her zaman önceliklidir” dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir