Bisikletle Türkiye’yi Dolaşarak, Afrika’yı Anlatacak

Senegalli öğrenci Mustafa Ndiaye, Türkiye’yi bisikletle dolaşarak, Senegal ve Afrika’yı anlatacak.

Senegalli öğrenci Mustafa Ndiaye, Türkiye‘yi bisikletle dolaşarak, Senegal ve Afrika‘yı anlatacak.

İstanbul Şehir Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, üniversitenin İslami İlimler Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Mustafa Ndiaye, bisikletle Türkiye turuna çıktı. Senegalli öğrenci 3 ay sürecek olan bisiklet turunda Türk halkına Senegal ve Afrika’yı anlatmayı amaçlıyor.

17 yaşında okumak için Türkiye’ye gelen Ndiaye, üniversitenin Dragos Kampüsü’nden başlayarak, bisiklet turuna çıktı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ndiaye, Türkiye’nin bisiklet altyapısı düşünülerek inşa edilen kampüslerinden biri olan Dragos Kampüsü’nde bisiklet tutkusunun geliştiğini belirtti.

Türkiye’de olduğu süre boyunca birçok şehri gezdiğini ve Türk insanlarını çok sevdiğini dile getiren Ndiaye, “Görüşmelerimde Türk insanlarının Afrika’yı yeterince tanımadığını gördüm. Bu nedenle bisikletle bir Türkiye turuna çıkarak, Afrika’yı anlatmaya karar verdim.” ifadelerini kullandı.

Kartal‘daki Dragos Kampüsü’nden yola çıkan Ndiaye, Karadeniz, Doğu Anadolu, Akdeniz ve EgeBölgeleri’ndeki belli illerden geçerek 3 ay içinde Türkiye turunu tamamlamayı hedefliyor.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir