BİLİM KURDU KTO KARATAY ÜNİVERSİTE

Bilim Kurdu’nda ‘Mühendislik’ teması

Ortaokul öğrencilerine “Mühendislik” dersi

 

Meram Belediyesi Bilim Kurdu Projesi kapsamında “Mühendislik” temalı 3. bilim günü etkinliği yapıldı. Çeşitli deneyler ve laboratuvar incelemeleri yapan çocuklar sorularıyla meraklarını giderdiler.

 

 

Meram Belediyesi, Meram Kaymakamlığı, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve KTO Karatay Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen ‘Bilim Kurdu’ projesi kapsamında bilim günü etkinlikleri aylık olarak yapılıyor.  Bilim Kurdu dergisi ile bağlantılı olarak yapılan bilim günlerinde ‘Mühendislik’ teması hakkında bu ay bilgi ve deneyim kazanan öğrenciler,

KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bekir Yıldız’ı sorularıyla terlettiler. Öğrenciler; elektrik, malzeme,  mekatronik ve cern mühendisliği laboratuvarlarında çeşitli eğlenceli etkinlikler yaparak günü değerlendirdiler.

 

Meram Belediyesi’nin başlattığı ve KTO Karatay Üniversitesi’nin bilim etkinliklerine ev sahipliği yaptığı proje kapsamında, Konya’da TEOG sınavında üstün başarı gösteren okullarda öğrenim gören 5. 6. sınıf grubundaki öğrencilere, her ay bilimin farklı bir alanıyla ilgili eğitimler veriliyor. Proje kapsamında daha önce ‘Matematik’ ve ‘Tıp’ temalarında etkinlikler yapılmıştı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir