Biga Şehitlik’e sürpriz ziyaret

Biga Şehitlik’e sürpriz ziyaret

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; belediye meclis üyeleri Birol Özlenir, Zafer Taşkın, Ünal Tekeli, Sedat Şahin, Erhan Sürer ile birlikte Şehitlik Semti’ni ziyaret ettiler.

Başkan Işık ve beraberindekileri davul ve zurnalarla karşılayan mahalle sakinleri sıcak bir karşılama gerçekleştirdiler. Mahalledeki 3 kahvede vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Işık, soruları yanıtladı, istekleri not aldı. Kahvelerde kısa konuşmalar da gerçekleştiren Başkan Işık yapılan çalışmaları anlattıktan sonra yapmayı planladıkları çalışmalarla ilgili de özetle şunları söyledi:

SAĞLIK OCAĞI ÇALIŞMASI

Önümüzdeki dönemde Tarihi Namazgah’ın yanındaki alana sağlık ocağı yeri ayırdık. İnşallah Sağlık Bakanlığı aracılığıyla burada bir sağlık ocağı açılmasını sağlayacağız. Biliyorsunuz Hamdibey Mahallesi’ne ve Sakarya Mahallesi’ne birer sağlık ocağı yaptık ve Sağlık Bakanlığı’na devrettik. Buraya da üçüncüsünü yapacağız. Benim yaptığım görüşmelerde yetkili arkadaşlar Biga’ya bir sağlık ocağı yapılırsa ilk buraya yapılacağını ifade ettiler.”

DÜĞÜN SALONU VE PARK MÜJDESİ

Park sözümüz var. Projesini hazırladık. Allah nasip ederse önümüzdeki yıl onu da tamamlayacağız. İnsanlarımızın, çocuklarımızın zaman geçirebilecekleri oyun parkı ve yeşil alan ile oturma alanlarından oluşan bir park yapacağız. Daha önceki ziyaretlerde de düğün salonu ile ilgili istekler vardı. Yarı açık düğün salonunu sizler için de uygun olacak bir yere inşa edeceğiz. Soğuk havalarda çadır kurup meydanda düğün yapmak zorunda kalmayacaksınız. Daha iyi şartlarda düğünlerinizi yapabileceksiniz.”

BİGA KART PROJESİ

Alışverişlerde kullanılmak üzere 100 ihtiyaç sahibi aileye Biga Kart dağıtacağız. Bu kartları kadınlara teslim edeceğiz. Kadınlar bu kartları aile için kullanırlar. Biliyorum ihtiyaç sahibi çok aile var. Ama daha sonra sayıyı imkanlarımız ölçüsünde arttırmaya çalışacağız.”

YOLLAR YENİLENECEK

Doğalgaz çalışması devam ediyor. Doğalgaz çalışması tamamlanınca altyapı ve üstyapı çalışmalarımıza başlayacağız. Bir daha bir daha yolları bozup yapmak istemiyoruz. Biraz daha sabredin. Yollarımızı yenileyeceğiz.”

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir