Beyşehir’in parklarında otomatik sulama dönemi başlıyor

Beyşehir’in yeşil alanlarında otomatik sulama dönemi başlıyor

Beyşehir ilçe merkezindeki park ve yeşil alanlarda otomatik sulamanın yapıldığı dönem başlıyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, kent merkezinde bir yandan yeşil alanların daha da artırılmasına yönelik çalışmaları sürdürürken, diğer yandan da mevcut park, orta refüj ve yeşil alanların sulanmasında son teknolojiyi kullanarak zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin  ilçe merkezinde bulunun park ve yeşil alanlarda otomatik sulama sistemine geçilmesi konusunda geçtiğimiz yıl başlattığı çalışmaları bu yıl da sürdürdüğünü belirten Özaltun, kurulan sistemin önemine dikkat çekerek “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemize yeni parklar ve yeşil alanlar kazandırıyoruz. Bu konuda oldukça başarılı işlere imza attık. Bu sistem sayesinde önemli ölçüde su ve enerji tasarrufu da sağlamış olacağız”dedi.

Özaltun, ilçeyi daha yaşanabilir ve güzel bir hale getirmek için merkez mahallelerde yer alan parkların yeşillendirilmesi ve bakımına yönelik çalışmaları yürüten ekiplerin, devreye girecek otomatik sulama altyapı sistemi sayesinde işinin kolaylaşacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu çerçevede, park, orta refüj ve yeşil alanlar geçtiğimiz yıldan itibaren toprak altına döşenmeye devam eden otomatik sulama şebekesi parklarda belirlenen saatte ve miktarda istenilen aralıklarla otomatik olarak devreye girerek sulama işlemini gerçekleştirecek. Böylece, hem zamandan, hem insan gücünden istifade ederken, aynı zamanda su israfından da kaçınarak tüm yeşil alanların sağlıklı bir şekilde su ihtiyacının giderilmesini sağlamış olacağız. İlçemiz merkezinde şu ana kadar İzmir yolu Şarkikaraağaç Caddesi üzerindeki orta refüjlerde, Eşrefoğlu Camisi çevresindeki yeşil alanda, Hacıakif, Beytepe, İçerişehir ve Müftü mahallelerindeki park ve yeşil alanlarda yürütülen otomatik sulama altyapı çalışmaları kapsamında yer altına toplam 2 bin 600 metrekarelik fıskiye döşemesi gerçekleştirilmiştir.Bu yılki hedefimiz; Beyşehir ilçe merkezindeki tüm parklarda bu uygulamanın hayata geçirilmesidir. Otomatik sulama sisteminin devreye girmesinin ardından yeşil alan ve parklarımızda artık sulama sorunu da bu şekilde tarihe karışmış olacaktır.”

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir