Beyşehir Gölünde Yasak Ağ Denetimleri Sürüyor

Konya‘nın Beyşehir ilçesinde, avda kullanımı yasak olan 38 bin metre misina ağı ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir Gölü’nde 15 Haziran’da başlayan yeni av sezonunun açılması sonrasında İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı su ürünleri kontrol ekipleri denetim ve kontrollerini sıklaştırdı. Gölde boy limiti altında tatlı su ürünü avcılığı yapılmasının önüne geçmek için mesai yapan denetim ekipleri, tatlı sulara açılan balıkçı teknelerini denetledi. Kontrolden geçirilen tekneleri inceleyen ve ölçüm yapan ekipler, ağ gözü açıklığı limitlerine uygun olmadığı belirlenen misina ağladı topladı. Göl üzerinde yapılan arama tarama faaliyetlerinde de tatlı sulara avlanmak üzere serildiği belirlenen yasak kapsamdaki ağlar ekiplerce toplandı.

Denetim ekipleri, su ürünleri kanununa muhalefet ederek yasak ağlarla avcılık yaptığı belirlenen balıkçı teknelerinin sahiplerine idari para cezası uyguladı. Ekiplerce el konularak araçlara yüklenen yasak ağların yakılarak imha edileceği öğrenildi. Gölde avda kullanımı yasak olan misine ağlarına yönelik denetim ve kontrollerin bundan böyle de kesintisiz süreceği belirtildi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir