BELEDİYEMİZDEN ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASINA DESTEK

Çiftlikköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kampanya kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde çalışarak, ilçedeki 13 okulu ziyaret etti ve kampanya ile ilgili broşür ve materyallerin dağıtımını gerçekleştirdi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 30 Nisan 2019 tarihinde sona erecek olan kampanya kapsamında temel amacın, öğrencilere çevre bilincini aşılamak olduğunu ifade ederek, “Geçtiğimiz dönem kampanya bünyesinde gerçekleştirilen yarışmada Çiftlikköy’den iki okulumuz Yalova genelinde ikinci ve üçüncülüğü elde ederek ödüller kazandı. Öğrencilerimizin bu konuda gayet bilinçli olduğunu görüyoruz. Çocukların geri dönüşümün önemini erken yaşta kavraması için bu gibi organizasyonlar fayda sağlıyor. Uzmanlar, ayrıştırılmadan katı atık depolama alanına oradan da yeraltı sularına ve toprağa karışan pillerin içindeki cıva gibi ağır metallerin doğaya ve insan sağlığına olumsuz etkileri olduğunu ifade ediyor. Sadece 1 gram civanın denize düşmesiyle 2 ton balığın zehirlenebileceğini biliyoruz. Dolayısıyla bu kampanyaları ilçe geneline yayarak olabildiğince çok öğrencimize ulaşmayı ve geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir