BELEDİYEDEN ÖĞRENCİLERE İZNİK KÜLTÜR TURU

İzmit Belediyesi, Bursa’dan sonra şimdi de İznik’e kültür gezileri düzenleniyor.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 6. ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik Bursa kültür gezileri düzenlendiğini söyleyen belediye yetkilileri “büyük ilgi gören Bursa kültür gezilerinden sonra bu eğitim öğretim sezonunda da Kocaeli Valiliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İznik’e öğrencileri götürüyoruz. İznik’e ilk kültür gezisini İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu’ndan 45 öğrenci ile gerçekleştirdik.

Hedef En Az 5 Bin Öğrenci

Sabah erken saatlerde alınan öğrencileri özel tasarlanmış otobüs ve rehber eşliğinde İznik’e götürülüyor. Burada; İznik Gölü, Mahmut Çelebi Camii, Çini fırınları kazı alanı, II. Murat Hamamı, Ayasofya, I. Murat Hamamı, Nilüfer Hatun Çini Çarşısı, Eşref Rumi Türbesi, Hacı Özbek Camii, Çandarlı Halil Türbesi, Şeyh Kutbuddin Camii, Nilüfer Hatun İmareti, Yeşil Camii, Lefke Kapı ve Şehir surları geziliyor. İznik’in tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından tanıma imkanı bulan öğrenciler akşam saatlerinde İzmit’e geri getiriliyor” dediler.

Okullar kapanıncaya kadar devam edecek program çerçevesinde 5 binden fazla öğrencinin İznik’e götürülmesi planlanıyor.

İznik gezisinden oldukça memnun kalan öğrenciler, kendilerine bu imkanı tanıyan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ettiler.

  EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir