Belediye Personellerine ‘Destek ve Motivasyon’ Semineri

Çukurova Belediyeler Birliği ve Karaisalı Belediye Başkanlığı’nın iş birliği ile, Karaisalı Belediyesi personellerine destek ve motivasyon semineri verildi.

Belediye çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen seminerde iş hayatında yaşanan sıkıntılar, strese bağlı problemler ve vatandaşlara yaklaşım yöntemleri gibi konular İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Eshap Özden Topcil tarafından anlatıldı.

Seminerde açılış konuşmasını gerçekleştiren Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, ”Değişim ailede başlar, Karaisalı Belediyesi olarak biz bir aileyiz. Sizler belediyemizi temsil ediyorsunuz bu anlamda sizlerin vatandaşla olan iletişimi, sizlerin morali çok önemli. Ortada eğer bir başarı varsa bu hepimizin başarısıdır. Başarılı bir belediye demek, başarılı bir belediye başkanı demek, başarılı belediye personeli demektir. Hiçbir siyasi görüş, düşünce farklılığı olmadan, hizmetlerimizi vatandaşlarımıza aktarmaya devam edeceğiz. Allah, birlik ve beraberliğimizi daim etsin” dedi.

İş hayatında yaşanan sıkıntılar, strese bağlı problemler ve vatandaşlara yaklaşım yöntemleri gibi konuları örneklerle anlatan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Eshap Özden Topcil bu tarz sorunların önüne geçmenin yollarını belediye personeli ile paylaştı. Belediyeye gelen vatandaşların misafir gibi ağırlanması gerektiğini ifade eden Topcil, “Sizler bir belediye personelisiniz. Sizlerin vatandaşa karşı yaptığınız hata, sadece sizleri etkilemez. Tüm belediye olarak bu hatanın sorumlusu olursunuz. Belediyeye gelen vatandaşların memnun olarak oradan ayrılması ise tüm personelin başarısını gösterir. Sizler, belediyenin başarısı için başrolsünüz. Hiç durmadan vatandaşların mutluluğu için hizmet etmeye devam etmelisiniz. Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır. En hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa öleceğini bilir. Afrika’da her sabah bir aslan uyanır. En yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa aç kalacağını bilir. Aslan ya da ceylan olmanızın bir önemi yoktur.
Yeter ki güneş doğduğunda koşmak zorunda olduğunuzu bilin” dedi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir