BATMAN’A 10 YENİ PARK

Batman Belediyesi, kentteki yeşil alanları artırmak ve mahallelilerin soluk alabilecekleri, zaman geçirebilecekleri sosyal yaşam alanlarını çoğaltmak için yeni parkların yapımına başlıyor.

Batman’ı parklar kenti ve yeşil bir şehir yapma konusunda bütün olanakları değerlendiren ve harekete geçiren Batman Belediyesi, mahalle içlerinde bulduğu irili ufaklı alanları değerlendirerek park alanlarına dönüştürüyor.

Mahallelilerden gelen talepler ve İmar Müdürlüğü ekiplerinin mahalle aralarında tespit ettiği küçük büyük alanların park alanına dönüştürülmesi için projeler hazırlanıyor. Projelendirilen park alanlarının yapım çalışmalarını Fen işleri Müdürlüğü ile Park-Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa yürütüyor.

Yeni yer tespitlerinin yapıldığı 3 ayrı mahallede 10 yeni park alanı yapılacak. Bağlar Mahallesinde 4, Kültür Mahallesinde 4 ve Pazaryeri Mahallesinde 2 olmak üzere toplam 10 yeni parkın projelendirme ve yapım çalışmalarına başlandı.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir