Başyayla Batman Mutfağını tanıttı

Türkiye’nin farklı illerini gezerek birbirinden zengin mutfakları izleyicileriyle buluşturan Turgay Başyayla, Batman Belediyesi’nin katkılarıyla Batman Mutfağını Show TV ekranlarına taşıdı.

Batman merkezinin yanı sıra ilçe ve köylerini de gezerek farklı kültürleri Show Tv ekranlarında tanıtan Turgut Başyayla, Batman’ın tarihi zenginlikleriyle birlikte Batman mutfağından farklı lezzetleri tanıttı.

‘Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’ adlı programın 242. ve 243. Bölümlerini Batman mutfağına ayıran Turgay Başyayla; Batman’ın kendine özgü pişirme şekliyle yapılan ekşili köftesi, sac tavası, kuru patlıcan ve biber dolmasının tanıtımını gerçekleştirdi.

Batman’ın tarihi antik kenti Hasankeyf’i de izleyicilerine tanıtan Başyayla, fırında güveç, haşlama, tepside kaburga, buharda gerdan kebabı, gürbüz tava, bostan kapama ve daha bir çok lezzetli yemek tariflerinin yapımında kullanılan pişirme şeklinin püf noktalarını anlattı.

‘Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’ programının çekimlerine Batman Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri rehberlik ederek Batman’ın kültürel ve tarihi tanıtımına katkı sağladı.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir