BAŞKENTLİLER’DEN DEFNE’YE YOĞUN İLGİ

1-5 Kasım tarihleri arasında sürecek olan Başkent’te Hatay Günleri’nde, Defne’nin ve Hatay’ın tanıtımını yapmak üzere Defne Belediyesi de stantlardaki yerini aldı.

Bu yıl 6.sının düzenlendiği ve Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleşen Başkentte Hatay Günleri’nde, Defne Belediyesi’nin standı Başkentliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Hatay’ın ve Defne’nin kültürel zenginlikleri, yöresel ürünleri ve yeşilinin tanıtıldığı Başkentte Hatay Günleri’nde Dafne ve Apollon’u temsil ederek özel kostümler giyen gençler beğeni topladı.

Defne’nin doğal güzelliklerinin resmedildiği tablolar stant duvarlarını süslerken, Defne sabunu, yağı ve nar ekşisinden oluşan yöresel ürünler ile Defne Koza Evi ipek şalları büyük ilgi gördü.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın Defne Belediyesi adına ev sahipliği yaptığı Başkent’te Hatay Günleri’nde, Defne Belediyesi standı ziyaretçilerle dolup taşıyor.

5 Kasıma değin sürecek olan Başkent’te Hatay Günleri, Hatay’ın tarihsel ve kültürel güzelliklerinin tanıtılması açısından oldukça önemli bir platform haline geldi.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir