Başkan ODABAŞ İçin Veda Yemeği

İstanbul Arnavutköy kaymakamlığına atanan Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ onuruna veda yemeği düzenlendi.

Düzenlenen yemek programında konuşan Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ: “ Artık sözün bittiği yerdeyiz, vakit helalleşme vakti. Buraya gelişimizdeki ilk gaye hoş bir seda bırakmaktı. İnşallah hoş bir seda bırakabilmişizdir, inşallah en azından üç beş garibin duasını alabilmişizdir, bütün temennimiz bu. Yaklaşık 20 senedir mülki idare amirliği mesleğini icara ediyoruz. En güzel yanı vatanın en ücra köşelerindeki insana dokunabilirsiniz, onlarla çok güzel dostluklar kurabilirsiniz. Bunun en kötü yanlarından biriside ne yazık ki süreniz dolar ve orada kurduğunuz dostluklardan, dostlardan memleketin o köşelerinden ayrılmak zorunda kalırsınız ve yine öyle bir gün geldi.” dedi.

“Mezopotamya’nın Parlayan Yıldızı Kızıltepe”

Kızıltepe’ye geldiğimde bana hem çalışma arkadaşlarımın hem de vatandaşlarımın söylediği en büyük şey şuydu, Kızıltepe Türkiye’ de 46 vilayetten büyük. Gerçekten öyle Kızıltepe, 300 bin nüfusu olan insanı güzel, mezopotamyanın parlayan yıldızı. Bu bir buçuk yıl ilçe zarfında gördüğüm tek şey Kızıltepe’de vatandaşımızın, sivil toplum kuruluşlarının, hepinizin birlik ve beraberliğe olan inancı. Kızıltepe de birlik ve beraberlik, huzur olursa Allaha çok şükür üstesinden gelinemicek hiçbir iş yok biz bunu bir buçuk yılda gösterdiğimize inanıyorum. Yapamadığımız işler oldu mu elbette olmuştur, her ihtiyacı karşılayabildik mi elbette karşılayamamışızdır, eksiklerimiz vardı buna ne zamanımız yeterliydi ne de imkanlar yeterliydi. Hep söylüyorum ihtiyaçlar sınırsız kaynaklar sınırlı. Bu sınırlı kaynaklarla mesai arkadaşlarım ve ben elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Kızıltepe de huzur, birlik ve beraberlik yerinde olursa, Kızıltepe sadece Mardin’in değil bölgenin lokomotifi olabilecek bir ilçedir.  O yüzden Kızıltepe’den ayrılırken Kızıltepe’yi yine Kızıltepelilere emanet etmek istiyorum. Artık vakit helalleşme vakti teşekkür vakti.” diyerek sözlerini tamamladı.

ODABAŞ’ın konuşmasının ardından kurum amirleri ilçeye yaptığı katkılardan dolayı kendisine plaket takdim etti.

 

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir