Başkan Karabağ, mezun olduğu okulun öğrencilerine diplomalarını verdi

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 1969 yılında mezun olduğu Bayrak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin mezuniyet törenine katıldı.

“Yeter ki isteyin!” Etkinlikte yaptığı konuşmada öğrencilere yeni eğitim hayatlarında başarılar dileyen Karabağ, dereceye giren öğrencilere hediye verdi. Başkan Karabağ, “Gecekondu bölgelerindeki okullardan çıkan öğrencilerin başarılı olmayacağı düşüncesini kafanızdan çıkarın. Yeter ki isteyin” dedi.
Bayraklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2016-2017 dönem mezunlarını verdi. Düzenlenen törene katılan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, öğrencilik yıllarındaki anılarını öğrencilerle paylaşarak, üniversite hayatlarında başarılar diledi.
İNANIN!
Gecekondu semtlerinden belediye başkanı, cumhurbaşkanı çıkabileceğini ve öğrencilerin buna inanmaları gerektiğini ifade eden Başkan Karabağ, “Okulumuz bugün teknik lise. Benim okuduğum dönem ortaokuldu. Buradan mezun oldum. Mithatpaşa Endüstri meslek lisesi çıkışlı bir mühendisim. Okulda anılarımız çok. Benim okuduğum zaman burası yeniydi. Yan tarafta bir istimlak alanı var. Orayı kamulaştırıp okul alanını genişletmeyi planlıyoruz. Kızım da buradan mezun. Ege Üniversitesi çıkışlı bir sınıf öğretmeni. O zamanlar burası daha kırsaldı. Gecekondu bölgelerindeki okullardan çıkan öğrencilerin başarılı olmayacağı düşüncesini kafanızdan çıkarın. Yeter ki siz isteyin. Bizim BAYGEM dershanemizde hep bu okullardan öğrencilerimiz var. Bu yıl tıp mezunu verdik. Gecekonduda örnek model biziz. Buralardan belediye başkanı da çıkar. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı da olursunuz inşallah. Sizleri daha iyi yerlerde görürüz. Bayraklılı olmaktan, sizin okulunuzdan mezun olmaktan dolayı onur duyuyorum. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.
Başkan Karabağ, daha sonra başarılı öğrencilere hediyeler verdi, tüm mezunları kutladı. Karabağ, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir