Başkan Akgün: “19 Mayıs 1919 Türk Ulusunun Yeniden Doğuşudur”

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 98’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 98’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “19 Mayıs, bağımsızlığına düşkün Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalama kararlılığının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımıdır” dedi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs 1919 Türk ulusunun yeniden doğduğu gündür. 19 Mayıs 1919, yenilmiş, yorgun ve yoksul düşmüş bir halkın vatanını ve bayrağını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurma kararlılığının günüdür. 19 Mayıs 1919, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun ilk adımıdır. Millet iradesini esas alan yeni bir anlayışın ortaya çıkışıdır. Bugün sahip olduğumuz bağımsızlığımız, Cumhuriyetimiz, demokrasimiz, çağdaş yaşam ve kurumlarımız o gün başlatılan mücadelenin eseridir. Bugün bu mücadelenin hangi koşullarda verildiğinden haberdar olmayanlar, bu mücadeleyi verenleri ve bu mücadelenin kahramanlarını küçümseme gayreti içindeler. Geleceğimiz olan gençlerimizin bu gayretleri boşa çıkartacağına inancım tamdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden, gösterdiği aydınlıktan yoldan yürüyen gençlerimizin 98 yıl önce başlatılan bu mücadeleyi sonsuza kadar yaşatacaklardır. Ülkemizi, Cumhuriyetimizi, demokrasimizi medeni ülkeler seviyesine taşıyacak olan da yine gençlerimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir