“BANKACILIK HUKUKUNDAN DOĞAN SORUNLAR, TİCARİ VE TÜKETİCİ KREDİLERİ HUKUKU” PANELİ YAPILDI

BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK; “24 HAZİRAN’DA AVUKATLAR SAHADA OLACAKLAR”

Adana Barosu evsahipliğinde düzenlenen “Bankacılık Hukukundan Doğan Sorunlar, Ticari ve Tüketici Kredileri Hukuku” konulu panel Seyhan Oteli’nde yapıldı.

Panele çok sayıda avukat ve stajyer avukatlar katıldı.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, programın açılışında yaptığı konuşmada dün hayatını kaybeden meslektaşımız merhum Av. İbrahim Etem Aktamış’ı anarak sözlerine başladı. İş Hukuku alanında tanınan merhuma, ailesine ve meslektaşlarımıza başsağlığı dileğinde bulundu.

Baro Başkanı Av.Küçük, 24 Haziran’da yapılacak erken seçim adı altındaki ‘baskın seçim’ öncesinde sandık güvenliği konusunda endişelerin de beraberinde geldiğini ifade etti.

Sandık güvenliği için çalışmalar yaptıklarını belirten Av. Küçük, “Bu nedenlerle her seçimde yapmış olduğumuz çalışmaları bu defada “Her ilde, her okula bir avukat” hedefiyle yinelemekteyiz. Seçim İzleme ve Sandık Güvenliği konusunda, aşağıda isimleri bulunan 16 Baronun da içinde bulunduğu toplam 28 Baro ve Sensiz Olmaz Hareketi, eşgüdüm ile çalışarak adil, eşit ve özgür seçim koşullarının oluşmasını sağlamak istiyoruz.

Bu kapsamda ilk toplantı 17 Mayıs 2018 tarihinde Ankara Barosu’nda, ikincisini 22 Mayıs 2018 tarihinde de İstanbul Barosu’nda son olarak 29 Mayıs Pazartesi günü Diyarbakır’da yapıldı.

Amacımız sandıklara yurttaşlarımızın iradesinin en üst katılımla ve sağlıklı yansımasını sağlamaktır. Biz bu çalışmaları önemsiyoruz. Adana Barosu yükselen ivmesiyle, cesur ve dik duruşuyla öncü barodur. 24 Haziran’da avukatlar sahada olacaktır. Avukatlarımızın bu çabalar içinde yer almasını çok istiyoruz.

Demokrasi kavramı ancak seçmen iradesinin en geniş katılımla ve en sağlıklı sonuçlar ile ortaya çıkmasıyla mümkün olacaktır. Katılımın yüksekliği ve İnsanımızın hür iradesiyle seçimlerde varlığını ortaya koymasıyla ülkemizin önümüzdeki gelecek 5 yılını belirleyecektir. Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadoluda bazı sandık bölgelerini değiştirilmesi endişe vericidir.

Seçimlerin ruhuna, mantığına ve yapısına uygun olamayan uygulamaların da YSK tarafından onaylandığını görmekteyiz.

Seçim dönemlerinde yapılan hakaret içeren sözler yerine liderlerin projeler üzerinden kampanya yürütmesi, toplumu ayrıştırmadan kendilerini anlatması gereklidir.”dedi.

Alman Türk Hukuk Akademisi Başkanı ve Milliyet Gazetesi Yazarlarından Av. Prof.Dr. Erol Ulusoy “ticari krediler hukuku ve uygulaması”,
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ömer Arbek “Tüketici Kredileri Hukuku Ve Uygulaması”, Anadolubank Baş Müşaviri Av. Aykut Erdoğan, “Kredi Kartları Hukuku Ve Uygulaması” na dair tebliğlerini sundu.

Panel soru ve cevap ile devam etti. Katılımcıların sorularıyla zenginleşen program sonunda panelistlere baro adına teşekkür plaketleri takdim edildi.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir