Ayşe KULİN’den Gerze’ye Selam

  Bu yıl Samsun’da dördüncüsü düzenlenen Karadeniz Kitap Fuarı’na katılan Yazar Ayşe KULİN; kendisi için ayrı bir yeri olan Gerze’ye selamlarını iletti.

   Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Çağlar SARITAŞ’ın ziyaret ettiği fuarda Ayşe KULİN’le sohbet gerçekleştiren SARITAŞ usta yazardan Belediye Başkanımız Sayın Osman BELOVACIKLI’ya hediye edilen imzalı kitapları teslim etti.

Belediye Başkanımızı makamında ziyaret eden Edebiyat Öğretmeni Çağlar SARITAŞ;  Ayşe KULİN’le sohbet gerçekleştirdiğini belirterek Gerze tarihine ışık tutan sohbetin detaylarını anlattı.Gerze’nin kendisi için ayrı ve özel bir yeri olduğunu söyleyen KULİN; “Babam Muhittin KULİN’den dolayı Gerze’nin bende ki yeri bambaşkadır.13 Şubat 1956 yılında tamamı yanan Gerze’de babam Muhittin KULİN günümüzde de kullanılan Yangın Evleri’nin mühendisliğini üstlenmişti.O dönem yapılması planlanan Gerze Yangın Evleri’nin ihalesini alan babam inşaatı tamamlayarak bu tarihi yapıları Gerze’ye kazandırmıştı.Bu yüzden Gerze’nin bendeki yeri ayrıdır.” Dedi.

   Belediye Başkanımız Sayın Osman BELOVACIKLI’ya imzalı kitaplarını armağan eden Ayşe KULİN; Belediye Başkanımıza selamlarını ileterek en yakın zamanda Gerze’ye ziyaret gerçekleştireceğini belirtti.

   Aldığı anlamlı hikaye ve hediyeler karşısında oldukça memnun olan Belediye Başkanımız ise Edebiyat Öğretmeni Çağlar SARITAŞ’a teşekkür etti.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir