ASKON BAŞKANI RECEP ÇALIŞKAN AFRİN’İN TSK TARAFINDAN “ADETA” FETHEDİLDİĞİNİ SÖYLEYEREK, MEHMETÇİK’E TEŞEKKÜR ETTİ.

ASKON BAŞKANI RECEP ÇALIŞKAN AFRİN’İN TSK TARAFINDAN “ADETA” FETHEDİLDİĞİNİ SÖYLEYEREK, MEHMETÇİK’E TEŞEKKÜR ETTİ.

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Afrin’in TSK tarafından “adeta” fethedildiğini söyleyerek, Mehmetçik’e teşekkür etti. Çalışkan yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Kahraman Ordumuzun, tüm insani hassasiyetleri gözeterek Afrin’e gerçekleştirdiği operasyon, başarıyla sonuçlanmış olup, terörist unsurlar etkisiz hale getirilmiştir. Çok kısa bir zamanda üstün bir gayret ve fedakarlıkla gerçek sahiplerine iade edilen Afrin bölgesinde adeta bayram havası esiyor. Bununla birlikte oldukça zor olan bir taktik mücadele örneği ortaya konularak Afrin ele geçirilmiştir. Hiçbir sivile zarar verilmemiş, hiç bir bina yıkılmamıştır. Terörist unsurlar, Şanlı ordumuzun kararlılığı karşısında kaçmayı tercih etmişlerdir. Afrin, böylece gerçek sahiplerine yeniden kavuşmuştur. Afrin Suriyeli kardeşlerimiz için “adeta” fethedilmiştir. Bu hadise yüzlerce yıllık harp geleneklerimizin genetik kodlarını taşımaktadır. 18 Mart’ta Çanakkale’nin geçilmez olduğunu dünyaya gösteren dedelerimizin nesilden nesile aktarılan genleri Afrin’i “tertemiz” ele geçirmemizi sağlamıştır. Mehmetçiğin Vatan, Bayrak ve Allah sevgisi sayesinde Afrin adeta Çanakkale gibi görülmüş ve düşmana fırsat verilmemiştir. Gerek Fırat Kalkanı gerekse de Zeytin Dalı harekatları, sivillerin hassasiyetle gözetildiği ancak terörist unsurlara göz açtırılmayan başarılı operasyonlar olmuştur. Bu operasyonlara katılan askerlerimiz ve onların arkasında desteklerini esirgemeyen aileleri, 18 Mart’ta canlarını bu topraklar için feda eden dedelerine layık olacak şekilde davranmışlar ve onların ruhlarını yadetmişlerdir. Bu operasyonlarda şehit olan yiğitlerimiz olmuştur. Onların yakınlarının tabutları başında verdiği mesajlar, dünyayı şaşkına çevirmiş, düşmanın kalbine korku salmıştır. “İki oğlum daha var, onları da gönderirim, ben de gelirim” diyen şehit babasının sesi doğudan batıya tüm hainlerin kulaklarında çınlamıştır. Başta Başkomutan Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan”a ve tüm komutanlarımıza, Mehmetçike ve onların fedakar ailelerine teşekkür ederiz. Cihan bilsin ve duysun ki, bu millet imanını göğsünde taşıdıkça bi iznillah Çanakkale geçilmez!

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir