Aksaray’da Muhtarlar Toplantısı Düzenlendi

Aksaray merkez mahalle muhtarlarının sorunlarının görüşüldüğü mahalli idare toplantısı düzenlendi.

Aksaray merkez mahalle muhtarlarının sorunlarının görüşüldüğü mahalli idare toplantısı düzenlendi.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez başkanlığında İl Sağlık Müdürlüğünün konferans salonunda düzenlenen toplantıda mahalle muhtarları sorunlarını ve taleplerini aktardı.

Vali Aykut Pekmez yaptığı açıklamada kamu kurumlarının ve yerel yönetimin ellerindeki imkanların üstünde hizmet etmeye çalıştığını söyledi.

Atanmış ve seçilmişlerin görevleri gereği bölgeye ve şehre hizmet için çalıştıklarını belirten Pekmez, şunları kaydetti:

“Bizlerde birçok şey yapmak istiyoruz ama takdir edersiniz ki bizim, belediyemizin elindeki maddi imkanlar ve hizmetlerin önceliği sıralaması yapıldığında bütün hizmetleri ihtiyaçları bir anda gidermemiz mümkün olmuyor. Mevzuat gereği yapmamızın mümkün olmadığı işlerde var. Bunlarda bizim için sınır.

Ama hepimiz insanız, göremediğimiz, farkına varamadığımız işlerde olabilir. Bu tür toplantılarla bu eksiklikleri beraber istişare ederek bunları görüşerek süreç içinde bu eksiklikleri gidererek daha iyi hizmet etme imkanı buluruz.”

Toplantıda daha sonra söz alan mahalle muhtarları, mahallelerin sorunlarını anlattı.

 

 

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir