Adanalı yamaç paraşütçülerinin başarısı, Tebrikler Adana

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde belediye tarafından düzenlenen 4. Nilüfer Havacılık Festivali ve Yamaç Paraşütü Hedef Ligi 1. Etabı yarışmasında Adana Büyükşehir Belediyespor takımı birinci oldu.

Fadıllı’da bulunan Nilüfer Belediyesi Havacılık Tesisleri’nde iki gün süren festivale ve yarışlara katılan sporcular, kamp alanında çadır kurarak doğayla iç içe zaman geçirme imkanı da buldu.

Festivalle birlikte Yamaç Paraşütü Hedef Ligi’nin 1. Etap yarışlarının da gerçekleştirildiği etkinliğe 8 takım, 47 bireysel sporcu ve 300’ü aşkın serbest uçuş yapan sporcu katıldı.

Türkiye, ABD, İran ve Kıbrıs’tan sporcuların katıldığı yarışma sonunda Adana Büyükşehir Belediyespor takımı birinci, Nilüfer Havacılık ikinci, Erzincan Sportif Havacılık Kulübü üçüncü oldu.
Genel klasmanda birinciliği Mustafa Uri (Adana) ikinciliği Ahmet Şimşek (Adana) üçüncülüğü Artuş Ghofoorian (İran) kazandı.

Bayanlarda birinciliği Gülşah Hoş, ikinciliği Ayşe Bayrak, üçüncülüğü Özlem Çalışkan kazandı.
Başarılarını Adana’ya armağan eden sporculardan Mustafa Uru, amaçlarının Büşükşehir Belediyesi’nin desteğiyle bu sporu gençlere sevdirerek en iyi havacıları Adana’dan çıkarmak olduğunu söyledi.

FEYZA KÖYLÜ

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir