Adana Şehir Tiyatrosu’na 5 ödül Tiyatroda, Direklerarası Seyirci Ödülleri sahiplerini buldu

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 5 dalda ödüle layık görülerek, önemli bir başarıya imza attı.

17. Direklerarası Seyircileri Adana-Gaziantep-Mersin Tiyatrolarının Ödül Takdim Töreni Çukurova Üniversitesi Afife Jale Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.  3 ildeki tiyatro ve tiyatrocuların değerlendirilmesi sonucu verilen 40 ödül sahiplerini buldu.

Direklerarası Seyircileri’
nin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri, 2016-2017 Tiyatro Sezonunda Adana, Gaziantep ve Mersin’de sahnelenen oyunları seyrederek; Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde değerlendirdi. Halk Jürisi oyunlar, oyuncular ve tiyatrolar arasından ödüle layık bulduklarını belirledi.
ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE 5 ÖDÜL
Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 5 dalda Direklerarası Seyirci Ödüllerini alması memnuniyet yarattı. A
h Bu Evlilik isimli oyun ile Prof. Cahangir Novruzov ‘En İyi Yönetmen Ödülü’nü aldı. Dramaturg Seyfettin Erol ‘En İyi  Dramaturgi Ödülü’ne, Cevher Hikmet Güzey En İyi Erkek Oyuncu Ödülüne ve Nimet Görkem Kayar ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü almayı haketti   
DİKİLİTAŞ’A EMEK ÖDÜLÜ
Tiyatro sanatı için yaptığı önemli çalışmalarından dolayı Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni ve Altın Koza A.Ş. Genel Müdürü İsmail Diklitaş, ‘Direklerarası Seyircileri 2017 Emek Ödülü’ne layık görüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün destekleri ile Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının ödenekli tiyatrolar yapısına kavuşması ve profesyonel kadrolaşması yolunda olağanüstü çalışmaları nedeniyle Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni, Altın Koza A.Ş. Genel Müdürü İsmail Dikiltaş, Direklerarası Seyircileri 2017 Emek Ödülü’nü aldı.
BAŞKAN SÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR
Böylesine önemli bir ödüle layık görüldüğü için gururlu olduğunu belirten İsmail Dikilitaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün tiyatroya verdiği önem sonucunda, Adana Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nun ivme kazandığını ve başarılara imza attığını söyledi.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir