199 Kursiyerimiz Daha Sertifikalarını Aldı

Şahinbey Belediyemizin düzenlediği proje kapsamında, Meslek Edindirme Kursları’nda eğitimlerini tamamlayıp mezun olan 199 kursiyer daha sertifikalarını aldı.

Eğitime büyük önem veren, 117 Gençlik Merkezi ve Sosyal Tesisi’nde, 7’den 70’e herkese eğitim imkânı sunan Şahinbey Belediyesi’nin düzenlediği Meslek Edindirme Kursları içerisinde bulunan İngilizce, Çocuk Elbise Dikimi, Dekoratif ev Aksesuarları, Tel Kırma Tekniği, İğne Oyası, Geleneksel El Nakışları, Çocuk Etek Dikimi ve Bilgisayar Operatörlüğü eğitimi alıp, mezun olan 199 kursiyere sertifikaları verildi. Şahinbey Belediyesi nikâh salonunda düzenlenen törene Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Doğumdan Ölüme Kadar Hizmet

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi’nin birçok alanda kurslar verdiğine dikkati çekerek, “Bu zamanda aş, iş ve eş önemli. Şahinbey Belediyesi olarak bu üçünün gerçekleşmesi için büyük bir gayret sarf ediyoruz. Önce iş sahibi olmak için meslek edindirme kursları açıyoruz. Sonrasında eş sahibi oluna bilmesi içinde Evlilik Okulu’nda kurs veriyoruz. Sonrada yeni doğan bebekleriniz için de Hoş Geldin Bebek Projemiz ile sizleri ziyarete diyoruz. Allah gecinden versin, vefat edenler içinde taziye evlerimizde hizmet veriyoruz. Böylece belediyecilik hizmeti doğumdan ölüme kadar devam etmiş oluyor. Elimizden geldiği kadar vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için her aşamada onlara destek oluyoruz. Şu ana kadar 400.000’in üzerinde kardeşimize tesislerimizde kurs verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Bunların içerisinde meslek edindirme, müzik, spor, üniversite hazırlık ve Fen lisesi hazırlık kursları bulunuyor. Bu kurslarla vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir