FADILOĞLU: “KAHRAMANLIKLAR, REHBERİMİZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

FADILOĞLU: “KAHRAMANLIKLAR, REHBERİMİZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

 

-FADILOĞLU, ANTEP’E GAZİLİK UNVANI VERİLİŞİNİ KUTLADI

 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Antep’e ‘Gazilik’ unvanının verilişinin 97. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Antep’i Gazilik ile onurlandıran, bizlere üzerinde onurla ve başı dik yaşadığımız bu toprakları 97 yıl önce emanet eden o büyük destanın aziz kahramanlarını; şehitlerimizi ve gazilerimizi, adını bildiğimiz ve bilmediğimiz herkesi bir kez daha rahmetle anıyorum” ifadesini kullandı.

 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Antep’e ‘Gazilik’ unvanının verilişinin 97. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Ecdadımız, 6317 şehit verme pahasına Antep’i düşman işgalinden kurtardı. Bu olağanüstü savunma sonunda Türkiye Büyük Millet Meclisi kendi gücüyle işgale 11 ay dayanan ve düşmana geçit vermeyen Antep’e 8 Şubat 1921 tarihinde ‘Gazilik’ unvanı verdi. Böylece şehir Gaziantep adıyla anılmaya başlandı. Fransızlar, Ankara Antlaşması’nın ardından 25 Aralık 1921 de şehri boşalttı ve Gaziantep iki yıl süren işgalden kurtulmuş oldu. Gazi şehrimizin Gazi adaşı Mustafa Kemal Atatürk de Gazianteplilerin bu kahramanlıklarını: ‘Türküm diyen her şehir, her kasaba ve en küçük Türk köyü Gazianteplileri kahramanlık timsali olarak alabilirler’ sözüyle veciz bir şekilde ifade etmiştir.

 

Gaziantep’in kurtuluşunun eşsiz kahramanları, savaştı ve canları pahasına bugün hür ve bağımsız bir hayat sürdüğümüz bu aziz vatanı bizlere en değerli miras olarak bıraktı. Bu destansı mücadeleyi, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği gençlerimizin de en iyi şekilde öğrenmesi, bunu en iyi şekilde sahiplenerek, aynı inanç ve kararlıkla gelecek nesillere aktarılması konusunda hepimize büyük görevler düşüyor. Destansı Antep savunmasında sergilenen kahramanlıklar, şimdiye kadar olduğu gibi gelecekte de rehberimiz olmaya devam edecektir.

 

Antep’i Gazilik ile onurlandıran; bizlere, üzerinde onurla ve başı dik yaşadığımız bu toprakları 97 yıl önce emanet eden o büyük destanın aziz kahramanlarını; şehitlerimizi ve gazilerimizi, adını bildiğimiz ve bilmediğimiz herkesi bir kez daha rahmetle anıyorum.”

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir