ZMO şehitlere vefa haberi

Ziraat Mühendislerinden Şehitlere Vefa

ZMO Konya Şubesi tarafından Zirai Öğrenimin Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen Başak Gecesi programı bu yıl Türk Ordusu’nun Afrin’de haklı ve gururlu mücadelesine destek amaçlı düzenlenecek. Önceki yıllardan farklı olarak Başak Gecesi etkinlikleri yapılmayacak. Bilet ve sponsorluk ücretlerinden elde edilen gelir ile Konya Valiliğinin bilgisi ve verdiği yetki dâhilinde bir şehidimizin ailesine ev alınacak. Yapılacak programda tüm şehitlerimize mevlit okutulacak. Programın tamamı ziraat mühendisleri ve iş adamı ziraatçılar tarafından gerçekleştirilecek.  

Konu ile ilgili bilgi veren ZMO Konya Şube Başkanı Celil Çalış, “Türkiye olarak bir taraftan milli ve yerli projeler, yatırımlar ile gelişmeye çalışırken bir taraftan da emperyalist güçlerin piyonu terör örgütleri ile mücadele etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz geçmişte olduğu gibi milli bütünlüğümüzü bozmaya çalışan terör örgütleri PKK/PYD/YPG/DEAŞ’a karşı Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin’de destan yazmaktadır. Bu destansı mücadelede şehit düşen Mehmetçiklerimizin bizlere emaneti olan ailelerine ve gazilerimize sahip çıkmayı her Türk vatandaşı kendine görev saymaktadır. Bu kapsamda Ziraat Mühendisleri olarak, onlara olan minnet borcumuzu ödemeye çalışıp; eşlerinin, çocuklarının, kardeşlerinin, anne ve babalarının acılarını ve yaşadıkları sıkıntılarını bir nebze de olsa dindirmeye çalışıyoruz.  Allah bu vatan için toprağa düşmüş tüm şehitlere borçlarımızı ödemeyi, geride kalanlarına da sahip çıkmayı hepimize nasip etsin. Projemize destek veren başta Konya Valimiz Sayın Yakup Canbolat olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşlara ve meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.”

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir