Yüreğir Gençlik Merkezi’nden Ücretsiz İşaret Dili Kursu

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yüreğir Gençlik Merkezi tarafından Dil Eğitimleri Atölyesi bünyesinde ücretsiz işaret dili kursu açtı.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yüreğir Gençlik Merkezi tarafından Dil Eğitimleri Atölyesi bünyesinde ücretsiz işaret dili kursu açtı.

Yüreğir Gençlik Merkezi Müdürü Habip Bilgin, yeni neslin gayesinin insanlara yardımcı olmak, iyiyi doğruyu bilmek, göstermek ve sosyal anlamda duyarlılık göstermek olması gerektiğini ifade ederek, “Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve toplumla entegre olmaları için işaret dili kursunun önemi anlaşılıyor. Bedensel, işitsel, görme ya da zihinsel her ne olursa olsun engelli bireylere yardımcı olmak, onların dilinden anlamak onlara destek olmak gerekmektedir. Bir dil bir insan iki dil iki insan parolasıyla açacağımız eğitimi İşaret Dili Eğitmeni Alper Çabuk tarafından verilecek” dedi.

İşaret dili kursunun kontenjan ile sınırlı olduğunu belirten Bilgin, işaret dili kursuna başvurmak isteyenlerin, “0539 779 10 03” ya da “0322 344 00 15 16” nolu telefonları arayarak ad ve soyad, TC kimlik numarası, doğum tarihi ve telefon numarasını yazdırmaları gerektiğini vurguladı.

Bilgin, Yüreğir Gençlik Merkezi’ndeki kursun sonunda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalı verileceğini kaydetti.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir