YAMAN: “EMEKÇİ ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir basın metni yayınladı.

Başkan Yaman’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı şöyle:

Öğretmenlik mesleği, geleceğimizi emanet edeceğimiz bireyleri yetiştirmek gibi önemli ve kutsal bir sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Ülkemizdeki eğitim düzeyinin kesimlere göre ciddi farklılıklar gösteriyor olmasını ve mevcut eğitim sisteminin öğrencilere ezberletilen kalıpların test kitapçıklarıyla sınandığı dayatmaları düşündüğümüzde; öğretmenlerimizin üstlendiği görevin önemi daha çok ortaya çıkmaktadır.

Bu yüce mesleği icra ederken, öğretmenlerimize sağlanan imkanların çok daha yüksek standartlar gerektirdiği yadsınamaz bir gerçektir. Bununla birlikte, çoğunluğu büyük zorluklar ve ailelerinin gösterdiği fedakarlıklarla okuyup, görevinin başına geçmeyi yıllarca bekleyen atanamamış öğretmen adaylarının sayısının çokluğu da ayrıca üzüntü vericidir. Eğitimlerini ve birikimlerini yeni nesillere aktarmak yerine, yine sistemin kurbanı olarak sıra bekleyen, işsizlik ve dolayısıyla maddi sıkıntılar sonucu hayatına son veren gençlerimizi düşündüğümüzde ortaya çıkan tablo ülkemizin acı gerçeklerinden biridir. Umudumuz; gerek öğretmenlerimizin yaşam kalitesinin yükseltilmesi, gerekse ataması yapılamamış gençlerimizin daha fazla mağdur olmaması için gerekli çalışmaların yetkililer tarafından bir an önce hayata geçirilmesi yönündedir.

Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yarınlara taşınmasında asıl pay sahibi kişiler öğretmenler olacaktır. Öğrenmeye açık, soru sormayı bilen bireyler yetiştirmek, toplumun farkındalık düzeyini arttırabilmek ve öğrencilerine eğitim sisteminin dayattığı kalıpları kırmayı öğretmek sadece öğretmenlerimizle mümkün olacaktır.

Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için özveriyle çalışan emekçi öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygu ve iyi dileklerimle kutluyorum.”

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir