YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Kimsesiz değiller!

Yalnız değilsiniz

 

Meram Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik alanında uygulanan ‘Yalnız Değilsiniz’ projesi kapsamında ihtiyaç sahibi  yaşlı ve engellilere evde bakım hizmeti veriliyor.

Meram Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’nün  “Yalnız Değilsiniz” projesi ile mahalle muhtarlarının da yardımı ile tespit edilen kimsesiz ve bakıma muhtaç yaşlılar ile engellilerin evlerine gidilerek tüm ihtiyaçları gideriliyor.

YALNIZ DEĞİLLER

“Yalnız Değilsiniz” projesi ile kimsesiz ve bakıma muhtaç yaşlıların ve engellilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak onlara yalnız olmadıklarını hatırlattıklarını vurgulayan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru,”Yaşlılarımıza saygının toplumumuzda önemli bir yeri var. Mahalle muhtarlarımızın yardımı ile belirlenen kimsesiz ve bakıma muhtaç 100’ün üzerinde vatandaşımızın her türlü ihtiyacını belediye olarak karşılıyoruz. Ekiplerimiz ev temizliğinin yanı sıra hastane veya sağlık kuruluşlarından birine gitmeleri gerektiği zaman ulaşımı, gıda-temizlik malzemesi ve medikal malzeme yardımı yapmaktadır. Bu proje ile; çeşitli vesileler ile kimsesiz kalmış ve ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiş yaşlılarımıza ve engellilerimize hak ettikleri hizmeti vermeye gayret ediyoruz. Yaşlılarımıza hizmet etmekten büyük onur duyuyoruz. Sosyal içerikli projelerimiz devam edecek” dedi.

YAŞLILARA SAYGI HAFTASI MESAJI

Öte yandan Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en önemli varlıklarımızdır. Milletimiz, tarihinin her döneminde yaşlısına gereken değeri vererek bunu en önemli töre ve gelenek haline getirmiştir. Bu saygı, sağlam ve güçlü bir toplum oluşturmuştur. Yaşlıların toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Bu duygularla Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutluyor, tüm büyüklerimizin ellerinden öpüyorum.”

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir