Voleybolcuların Kazım Kurt’a hediyesi galibiyet oldu

Erkekler Voleybol 2.liginde Eskişehir’i temsil eden Odunpazarı Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı,  sezona galibiyetle başladı. Sezonun ilk maçında Bursa Gemlikspor’a karşı forma giyen Odunpazarı Gençlik ve Spor Kulübü, rakibini 3-0 mağlup etti. Maç öncesi Odunpazarı Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları bir araya gelen Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, sporculara “Zeki, çevik ve ahlaklı olun” dedi.

 

Odunpazarı Gençlik ve Spor Kulübü sezon açılışını gerçekleştirdi. Odunpazarı Belediyesi Yemekhanesinde düzenlenen sezon açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt da katıldı. Sezon açılışında konuşan Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin her zaman spora ve sporcuya destek verdiğini söyledi.

 

“ZEKİ, ÇEVİK VE AHLAKLI OLUN”

Sezon açılışında konuşan Başkan Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi olarak spora, sporcuya ve onların hocalarına destek olmak istediklerini söyledi. İlla yenelim, şampiyon olalım diye bir şartları olmadığını vurgulayan Başkan Kurt, “Ama hocalardan şunu istiyoruz, Odunpazarı’nda spor yapan gençler mutlaka gelişsin. Daha iyi takımlara gitsin. Daha iyi şanslar yakalasın. Milli takımlara gitsin; profesyonel olsun, para kazansın. Bence bizim görevimiz budur. Bunu yaparken arada şampiyonluklar da, çok iyi dereceler de olur. Buna itirazımız yok, seviniriz. Voleybol takımımız ilk defa 2. Ligde mücadele edecek. Onlara başarılar diliyorum. Umarım, beklediklerini alırlar. Ben onarla her türlü desteği vereceğimizi söylüyorum. Bu diğer takımlarımıza destek olmayacağımız anlamına gelmez. Odunpazarıspor’un değişik branşlardabaşarılar elde etmesi bizi sevindirir. O nedenle hem derslerinize çalışmanız, hem de ailenize ve çevrenize faydalı insan olmanız, Türk sporuna da katkı sunan sporcular olmanız bizim için önemlidir” dedi.  İşinde başarılı olamayanın yaptığı sporda da başarılı olamayacağını belirten Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlere devam etti: “Yaptığı sporda çok başarılı olanlar da profosyonel olup, oradan da ekmeğini kazanabilir. İlla profesyonel olacağız diye bir mantığınız olmasın, esas olan sağlıklı olmak, düzgün spor yapabilmektir. Bu eğitimi gerçekleştirebilirsek Odunpazarıspor başarılı olur. Belediye olarak Odunpazarıspor’a elimizden geleni bütün desteği veririz, vermeye de hazırız. Sizlere yeni sezonda başarılar diliyorum. Umarım hedeflere birlikte kavuşuruz. Zeki, çevik ve ahlaklı olursanız çok daha memnun oluruz. Hepinize başarılar diliyorum. Gençlere de iyi çalışmalar diliyorum.”

GALİBİYETLE BAŞLADILAR

Erkekler Voleybol 2. liginde Eskişehir’i bu yıl ilk kez temsil eden Odunpazarı Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı sezonu Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü Spor salonunda açtı. Bursa Gemlikspor’u ağırlayan Odunpazarı Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol Takımı, lige galibiyetle başlamanın mutluluğunu yaşadı. Karşılaşmayı 3-0 kazanan voleybol takımımız, galibiyeti doğum gününü kutlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a hediye etti. Başkan Kurt ise oyunculara teşekkür ederken, yeni sezonun güzel geçmesi temennisinde bulundu.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir