VALİMİZ SAYIN AKBIYIK İLÇEMİZDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Hakkari Valimiz ve Belediye Başkan Vekili Sayın İdris Akbıyık, İlçemizde incelemelerde bulundu.

Hakkari Valimiz Sayın İdris Akbıyık, Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk’le birlikte İlçemize geldi.

Valimiz Sayın Akbıyık’ı, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Osman Doğramacı karşıladı.

Valimiz Sayın Akbıyık, yapımı süren Askeri Hastane, İçme Suyu Arıtma Tesisi, Sağlıklı Hayat Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, TOKİ konutları için yapımı tamamlanmak üzere olan İlkokulu ve Belediye Hizmet binasını ziyaret etti.

Sayın Akbıyık’a ziyaretinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın da eşlik etti.

Yüksekova’daki yatırımlarla ilgili yetkililerden bilgi alan Valimiz Sayın Akbıyık, ilçeye çok önemli yatırımların yapıldığını söyledi.

İlk olarak yapımı devam eden Hastanede denetlemelerde bulunan Sayın Akbıyık, Daha sonra Dilimli barajı yanına kurulan İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Sağlıklı Hayat ve 112 acil istasyonunun açılışına katıldı.

Daha sonra TOKİ konutlarını ve burada yapılan okul inşaatını gezen Sayın Akbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan 3 bin 200 konutun tamamının bittiğini söyledi.

Hak sahiplerinin belirlenip anahtar tesliminin gerçekleştirildiğini belirten Sayın Akbıyık, “Ailelerin en kısa sürede yerleşmelerini sağlayacağız. Okul, Cami ve diğer yapılarıyla modern bir kent olacak. Burası Yüksekova’nın çehresini değiştirecek. Yüksekova merkezinde 360 derslikli 12 okulumuz var. Bunların büyük bir kısmı bitti. Bir kısmı da yılsonuna kadar tamamlanacak. Yüksekova’da çocuklarımız modern şartlarda eğitim imkânının sağlandığı okullara kavuşacak. Bu okullar Türkiye’nin birçok ilinde yok”

Yüksekova’daki tünel ve yol çalışmalarının sürdüğünü vurgulayan Sayın Akbıyık, şöyle devam etti:

“Yüksekova’nın önemli bir cazibe merkezi yolunda ilerliyor. Hava alanıyla, gümrük kapısıyla, kamu yatırımlarıyla önemli bir yere sahip. Dilimli barajının faaliyete geçmesiyle Yüksekova’nın 50 yıllık su ihtiyacı karşılanmış olacak. Belediye hizmetlerinde de çok önemli aşamalar kat edildi. Kanalizasyon, alt ve üst yapıda birçok eksiği bitirildi. Kent ormanı projemiz var. Tarım ve Orman Bakanlığının desteğiyle yapacağız. Millet bahçesi projemiz var. Şuan hazırlık aşamasındayız. Yüksekova’da bir kapalı spor salonumuz, yüzme havuzumuz, açık ve kapalı futbol sahaları, basketbol sahası ihale aşamasında. 112 Acil istasyonumuzu bitirdik. Ayrıca 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni programa aldık. Önümüzdeki yıllarda hizmete girecek. Sağlık Bakanlığı tarafından devam ettirilen Askeri Hastane olarak bilinen 75 yataklı bir hastane inşaatımız var. Yine Diş Sağlığı Merkezimizi programımıza almış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı. Yüksekova Belediyesi  / HAKKARİ

Ebru BEKEN DİNÇEL

Nova Medya Grup Başkanı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir