Urlalılar ekmeğini güvenle yiyebilir…

Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen hijyen eğitimi ile tüm Yarımada Bölgesi’nde faaliyet gösteren fırınların sahipleri ve çalışanları bilgilendirildi.

Eğitimlerden Urla’nın yanısıra Çeşme, Seferihisar, Karaburun, Güzelbahçe ve Mordoğan ilçelerindeki fırıncıların yararlandığını kaydeden Urla Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Murat Özün, ‘Amacımız hem halka daha kaliteli ve hijyen ekmek ürünleri sunabilmek hem de bu meslekte çalışan esnaf sanatkarlarımızı geliştirmek, yeni yönetmelikler ve düzenlemeler hakkında bilgilendirerek ileride karşılaşılabilecek olası mağduriyetlerin önüne geçmektir’ dedi.

Gıda güvenliğinin toplumsal yaşamın en önemli konularından birisini oluşturduğuna dikkat çeken Özün, ‘Eğitim çalışması Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirildi. Eğitimler İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Gıda Birim Müdürü Yusuf Vangöl tarafından verildi. Yarımada bölgesindeki fırınlarda çalışan 103 kişiye başta hijyen ve hijyen kuralları olmak üzere gıda zehirlenmesi, ekmek ve ekmek çeşitleri, gıdalarda bozulma konularında bilgilendirilmeler yapıldı.Toplum sağlığını doğrudan etkileyecek bir konuya duyarlılık gösteren esnaf sanatkarlarımızı kutluyor ve hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Urla’da faaliyet gösteren fırıncı üyelerimizin işyerlerini tek tek dolaşarak Gıda Hijyen Eğitim belgelerini vereceğim. Kanun gereği üyelerimiz bu belgeleri işyerinde bulundurmak zorunda ” diye konuştu.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir