ÜNİVERSİTEYE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

BELEDİYEDEN ÜNİVERSİTEYE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Yerleşkesinde Gemlik Belediyesinin düzenlemeleri devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, Çalışma Salonunun yapımı için ilk adımı atan Gemlik Belediyesi, çevre düzenlemesini de üstlendi.

Fakülteler ve yurtlar arasında bulunan yol ve çevrelerde düzenleme yapan Gemlik Belediyesi ekipleri, bir yandan temizlik yaparken, diğer taraftan da onarım çalışmalarına başladı. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk’ün de yakından izlediği çalışmalarda, Kış Bahçesi için de yer incelendi.

Çalışmalara değinen Belediye Başkanı Refik Yılmaz; ‘’Bölgemizin bağımsız Üniversiteyi kazanması için öncelik altyapının oluşmasıdır. Bu nedenle, mevcut yerleşkede ne kadar çalışma yaparsak, altyapıyı o kadar hazırlamış olacağız. Gemlik’in Üniversite konusunda ortak kanaati var. Bizler de ortak kanaat doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gemlik’te eğitim alan öğrencilerin, fakülte ve yurt arasında kullandıkları yolu daha güvenli hale getirecek ve ışıklandıracağız. Meclisten alacağımız onayla da, bölgeye kış bahçesi ve çay bahçesi gibi imkanlar da sunacağız’’ dedi.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir