Üniversitemiz Öğrencileri Siirt Gazisi Kazım SUNA’yı Unutmadı

Üniversitemiz öğrencileri, Siirt’in Baykan İlçesi Çukurca Köyü mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarının düzenlediği silahlı saldırı sonucu yaralanan Uzman Jandarma Çavuş Kazım SUNA’yı evinde ziyaret ettiler.

24 Temmuz 2017 tarihinde yaşanan olayda komutanı şehit düşen, diğer bir arkadaşı ise yaralanan Uzman Jandarma Çavuş Kazım SUNA, uzun bir süre Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tedavi gördükten sonra Sinop’ta ikamet eden ailesinin yanı gönderilmişti.

Üniversitemiz Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü öğrencileri ile Sinop Şehit ve Gaziler Derneği üyeleri de Uzman Jandarma Çavuş Kazım SUNA’yın evine giderek kendisine geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Saldırıda vücuduna 6 kurşun isabet eden ve tedavisi hâlâ devam eden Gazi Kazım SUNA’nın vücudunda 2 kurşun bulunuyor.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir