Üniversiteden Karadeniz Balıkçılığına Yön Verecek Kitap

Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi tarafından düzenlenen ve balıkçılık sektörüne önemli bir katkı sağlayan “Karadeniz ve Balıkçılık Çalıştayı”nda sunulan bildiriler kitaplaştırılarak, bilim dünyasındaki yerini aldı.

Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öncülüğünde 13-14 Ekim 2016 tarihlerinde Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde düzenlenen “Karadeniz ve Balıkçılık Çalıştayı” bilim dünyası ile balıkçılık sektörünü bir araya getirmişti.

Çalıştayda, Karadeniz balıkçılığı, denizlerin kirliliği, avlanma yöntemleri, av yasakları ve sürdürülebilir balıkçılık gibi birçok konu masaya yatırıldı.

İki gün süresince, karşılıklı müzakere ve önerilerle derinlemesine sunulan bildiriler, Sinop Üniversitesi tarafından kitaplaştırılarak, önemli bir bilimsel kaynak olarak raflardaki yerini aldı.

Merhum Prof. Dr. Murat SEZGİN Ölümsüzleşti

Üzücü bir kaza sonucu hayatını kaybeden Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat SEZGİN, 13-14 Ekim 2016 tarihlerinde düzenlenen “Karadeniz ve Balıkçılık Çalıştayı”nın ev sahipliğini üstlenmişti. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan ve çalıştayda önemli tebliğler de sunan merhum Prof. Dr. Murat SEZGİN, basılan bu bilimsel kitapla ölümsüzleşti.

Bilimsel Faaliyetlere Yol Gösterici Olmasını Dilerim”

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Karadeniz ve Balıkçılık Çalıştayı” Kitabı’nın gelecek dönemde yapılacak bilimsel araştırmalara ve bu alanda yapılacak faaliyetlere yol gösterici olmasını dileyerek, “Üniversitemiz, bölgemizin ve ilimizin gelişimine katkı sağlayacak bilimsel çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Bu doğrultuda 2016 yılında düzenlenen “Karadeniz ve Balıkçılık Çalıştayı” Karadeniz Balıkçılığına önemli katkılar sağlamıştır. İnanıyorum ki; çalıştayda sunulan birbirinden değerli bildirilerden oluşan bu kitap da Bölgemizdeki balıkçılık çalışmalarına yön verecektir.” dedi.

 

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir