Üniversite Öğrencileri İle Buluştular

Sinop İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Emin Kaplan Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Sinop İl Müftülüğü ve Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında ki işbirliğinin geliştirilmesi ile ilgili çalışmalar ve Diyanet İşleri Başkanlığının üniversite öğrencilerine yönelik umre programları hakkında bilgi veren İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez sözlerine şöyle devam etti. “Diyanet İşleri Başkanlığımız üniversite öğrencilerinin de öğretim üyeleri rehberliğinde 4-5 gün Mekke-i Mükerrem’e 2 gün Medine-i Münevvere olmak üzere, mübarek beldelere gidebilmelerini, Rasülüllah (sav) Efendimizin ayak bastığı,  İslamiyet’in doğduğu, İslamiyeti yaymak için Eshab-ı Kiram Efendilerimizin müşrikler ile savaştığı yerleri en önemlisi de kıblemiz olan Kabe-i Muazzama’yı ve Rasülüllah (sav) Efendimizi ziyaret edebilmeleri için böyle program hazırladı. Şartları tutan öğrenci arkadaşlarımıza taksit imkanları da sunulmakta” olduğunu belirten İl Müftü Yardımcısı “Hedefimiz üniversite öğrencilerinden teşekkül eden bir grup hazırlayarak Sinop İlinden mübarek beldelere uğurlamaktır.” dedi.

Öğrenciler ile yapılan buluşma programında Yrd.Doç.Dr.Hasan Şahin, Yrd.Doç.dr.Abdulkadir Tekin, Yrd.Doç.Dr.Doğan Fırıncı ve Yrd.Doç.Dr.Faruk Özdemir’ de hazır bulundular.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir