ULU ÖNDER GAZİ M. KEMAL ATATÜRK VEFATININ 79. YIL DÖNÜMÜNDE İLÇEMİZDE ANILDI

İlçemizde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Törene Kaymakamımız Bozova Belediye Başkan V. Zekeriya GÖKER ile birlikte ilçe kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı. Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Kaymakamımız Bozova Belediye Başka V. Zekeriya GÖKER tarafından sunulmasıyla başlayan törende saatler 09.05’i gösterdiğinde siren sesleri eşliğinde Atatürk’ün manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşımız okunarak gönderdeki al bayrağımız yarıya indirildi.
Tören daha sonra 75. Yıl Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından 10 Kasım Atatürk’ü anma programı için hazırlanan etkinliklerle Belediye Konferans salonunda devam etti. 9.30 da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program; günün anlam ve önemini belirten konuşma, Atatürk konulu slâyt gösterimi, Mustafa Kemali Düşünüyorum adlı şiirin okunması, Mustafa Kemal Oratoryosu, Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirilmesi ve Atatürk’ün Cevabı adlı piyes gösterisinin öğrenciler tarafından sunulmasıyla sona erdi.

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir