Tuğgeneral Adnan Arslan FETÖ Davasından Beraat Etti

Tuğgeneral Adnan Arslan FETÖ Davasından Beraat Etti

-FETÖ Davasında Tutuksuz Yargılanan Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ın ağabeyi Tuğgeneral Adnan Arslan Beraat Etti

ADANA – Tokat’ta 15 Temmuz darbe girişimi ardından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan eski Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Adnan Arslan hakkında beraat kararı verildi.

15 Temmuz darbe girişimi ardından tatil için gittiği Antalya’da gözaltına alınıp 18 Temmuz 2016 tarihinde Tokat’ta tutuklanan eski Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Adnan Arslan 1 yıl 6 gün süren tutukluk sürecinin ardından 24 Temmuz 2017 günü Tokat 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye olmuştu.

Samsun Bölge İstinaf Mahkemesinde bugün görülen duruşmada örgütle bir bağının olmadığına karar verilen Adnan Aslan hakkında beraat kararı verildi.

Bu karar Tuğgeneral Adnan Arslan, ağabeyi Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ve ailesi tarafından sevinçle karşılandı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir