Toroslar Belediyesi, Bilim Şenliği’nde Stant Açtı

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, 2.Uluslararası Mersin Bilim Şenliği’nde stant açtı.

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, 2.Uluslararası Mersin Bilim Şenliği’nde stant açtı. Belediyenin standı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Mersin Üniversitesi koordinasyonunda Yenişehir CNR EXPO Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılış programına katılan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar Belediyesi standını ziyaret eden katılımcılarla yakından ilgilendi. Türkiye’de ilk defa Toroslar’da kurulan ve dünyada dördüncü merkez olan yoğunlaştırılmış güneş enerjisinden elektrik enerjisi üreten güneş enerjisi santralinin tanıtımının yapıldığı ve sanal gerçeklik gözlüğünün yer aldığı stantta, tarihi en eski 480 milyon öncesine dayanan fosillerin sergisi dikkat çekerken, katılımcılara içerisinde deneylerin bulunduğu kitapçık da hediye edildi.

Toroslar Belediyesi olarak göreve geldikleri 13 yılda halka daha hızlı, verimli ve kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla teknolojik gelişmişlikleri yakından takip ettiklerini belirten Başkan Hamit Tuna, özellikle gençlerin bilime yönelmesini çok önemsediklerini ve bu kapsamda çeşitli çalışmalar yaptıklarını, etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir