TORBALI KUDÜS ETRAFINDA BİRLEŞTİ/HABERLER

Torbalı’da düzenlenen protesto gösterilerinde Amerika’nın ve İsrail’in bayrakları yakıldı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan kararı, İzmir’in Torbalı ilçesinde de lanetlendi. İlçede kurulan ve birçok sivil toplum örgütüyle siyasi parti temsilciliğinin oluşturduğu Kudüs Platformu adlı oluşum Atatürk Meydanı’nda toplanarak bir basın açıklaması yaptı. Torbalı Kudüs Platformu; Torbalı Belediyesi, Torbalı Ticaret Odası, Ak Parti İlçe Başkanlığı, Saadet Partisi İlçe Başkanlığı, Memur-Sen Torbalı Temsilciliği, Torbalı Kent Konseyi ve Anadolu Gençlik Derneği’nin bir araya gelmesiyle oluşturuldu. Atatürk Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de hazır bulundu. Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan kararı lanetleyen basın açıklamasının ardından İsrail ve Amerikan bayrakları ateşe verildi.

İSLAM DÜNYASINA BİRLİK OLMA ÇAĞRISI

Platform Sözcüsü Seyfullah Subaşı burada yaptığı konuşmada, toplumun bütün kesimlerini duyarlı olmaya çağırdı.  “bugün Kudüs’ü işgal edip başkent yapmaya çalışanların asıl hedeflerinden birisi de İstanbul’dur. Kudüs’e sahip çıkmak İstanbul’a Anadolu’ya, bütün vatan topraklarına sahip çıkmaktır. Amerika, şımarık çocuğu İsrail aracılığıyla bütün bir coğrafyayı ateşe vermeye hazırlanıyor. Gün birlik olma, dik durma ve buna müsaade etmeme günüdür.” Şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÖRMEZ “KUDÜS BÖYLE ZULÜM GÖRMEDİ”

Kudüs’ün iki bin yılı aşkın tarihi boyunca birçok işgal ve saldırıya maruz kaldığını hatırlatan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “ Bu kutsal kent bütün semavi dinlerin ve insanlığın ortak vatanıdır. Tarih boyunca haçlı saldırıları başta olmak üzere birçok kez yıkıma uğramıştır. Ancak herhalde hiçbir yıkım ABD tarafından alınan bu meşum karar kadar etkili olmamıştır. Çünkü bu karar Kudüs’ü insanlığın ve bütün semavi dinlerin ortak vatanı olmaktan çıkarıp Siyonizm’in kirli emellerine kurban etmektedir. Kudüs tarihin hiçbir döneminde  Siyonizm’in başkenti olmamıştır, olmayacaktır. Bütün insanlık bu kararı alanları ve bu karara uyanları lanetle anacaktır” dedi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir