TORBALI ‘DA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ YAPILDI Haberi

TORBALI ‘DA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ YAPILDI…

Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “bu kutsal vatanın nasıl savunulduğunu, korunduğunu genç kuşaklar araştırmalıdır”

103 yıl önce Enver Paşa komutasında düzenlenen Sarıkamış Harekâtı’nda Allah’u Ekber Dağları’nda donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçik Torbalı’da dualarla anıldı. Bu yıl ikincisi gerçekleşen Sarıkamış Şehitleri’ni Anma Yürüyüşü’ne Torbalı halkı da yoğun ilgi gösterdi.

TORBALI Belediyesi ve İzmir Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Sarıkamış Şehitleri’ni Anma Yürüyüşünde dualar okundu. Konuşmalar yapıldı, gözyaşları döküldü.Torbalı halkının da yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş Sadık İleri Bulvarı’nda başladı. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile önce belediye meydanına, oradan da Şehitler Anıtı’na sloganlar atarak yürüdü. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen ve ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen anma töreni, gördüğü yoğun ilgi sebebiyle bir kez daha Torbalı’da gerçekleşti.

BAŞKAN GÖRMEZ’DEN TEŞEKKÜR

ŞEHITLER Anıtı’na karanfil bırakan binlerce Torbalılı vatandaş, şehitlerimiz için yapılan duaya katıldı. Burada bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “İlki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’nü bu yıl da ilçemizde gerçekleştirme kararı alan İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müze teşekkür ediyorum. Bu etkinliğe katılarak ilçemize yakışır bir yürüyüşün gerçekleşmesinde emeği geçen siz değerli Torbalılı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Genç kuşakların yakın tarihimizi bilmesi çok önemli. Bu kutsal vatan toprakların şartlar ne olursa olsun nasıl korunduğunu, savunulduğunu, uğrunda  nasıl korkusuzca, kahramanca şehit olduğumuzu   çocuklarımızın bilmesi gerekiyor.  Tarihini, geçmişini bilmeyenler  geleceği doğru  algılayamazlar, olası tuzakları öngöremezler”” dedi.

“BU TOPRAKLAR ÇOK KAHRAMAN YETIŞTIRDI”

TARIHIMIZIN şanlı zaferler ve yiğit kahramanlarla yazıldığını belirten Başkan Görmez, “Türk milletinin tarihi şanlı zaferler ve yiğit kahramanlarla doludur. Dünyada başka hiçbir millet yoktur ki şehadete gülerek ve koşarak gitsin. Yemen’de, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, ve yakın tarihte 15 Temmuz’da Hakk’a yürüyen milletimiz, vatanına, bayrağına ve ezanına sahip çıkmıştır. Bu milletin bağrından Seyit Onbaşı, Ömer Halisdemir, Fethi Sekin gibi birçok kahraman yetişmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi milletimizin bugünden sonra da vatanı, milleti, bayrağı ve ezanı için gözünü kırpmadan, seve seve şehadete yürüyeceğinden şüphemiz yoktur. Bu vesile ile bundan tam 103 yıl önce Allah’u Ekber dağlarında donarak şehit düşen 90 bin kahramanımız başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum” şeklinde konuştu.

Etkinliğin sonunda Torbalı Belediyesi tarafından vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapıldı.

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir