TMMOB’A BAĞLI ODA BAŞKANLARINDAN, BAŞKAN YAMAN’A ZİYARET

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Oda Başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Defne Belediyesi Turunçlu Ana Hizmet Binası’nda, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın makamında gerçekleşen toplantıya TMOOB’a bağlı Mimarlar Odası Hatay Şubesi Başkanı Mustafa Özçelik, İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şubesi Başkanı Selim Harbiyeli, Makine Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Cem Ergönül, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Muti Buru, Jeoloji Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Rasim Can, Jeofizik Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Kemal Yeşiloğlu, Şehir Plancıları Odası Hatay İl Temsilciliği Başkanı Serkan Koç ve Elektrik Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği adına Cem Hüzmeli katıldı.

Oda Başkanları; toplantı amaçlarının, TMMOB’a bağlı Hatay’da ki Odalar olarak; sağlıklı kentleşme ile nitelikli Mimarlık ve Mühendislik hizmetlerinin; ilgili mevzuatlara, bilimsel ve mesleki kurallara uygun olarak yerine getirilmesi için Defne Belediyesi ile teknik bir işbirliği sağlamak olduğunu ifade ettiler.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ı; tarih, kültür, doğa ve çevre değerlerinin korunmasında, mesleki işbirliği protokolü üzerine ziyaret ettiklerini belirten Oda Başkanları, Başkan Yaman’ı bu tür değerlere gösterdiği özen ve hassasiyet için takdir ettiklerini dile getirdiler.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, tarihin, kültürün ve doğanın karşılıklı korunması ve sağlıklı kentleşme adına ortak bir amaç ve işbirliği için kendisini ziyaret eden Oda Başkanlarını ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek: “Kentimiz için en kalıcı, en nitelikli hizmetlerin sunulup, tarihimizin, kültürümüzün, doğamızın ve çevremizin korunup gözetilmesi konusunu elbette ki önemsiyoruz. Gerçekleştirilecek Mimarlık ve Mühendislik hizmetlerinin, kuralına uygun olarak, en teknik ve bilimsel şekli ile yapılması oldukça önemlidir. Kentimizin dokusunu, güzelliklerini, kültürünü korumak ve sahip çıkmak hepimizin görevidir.” sözlerine yer verdi.

Başkan Yaman, TMMOB’ a bağlı Oda Başkanları ile yapacakları işbirliğinden mutluluk duyacağını, protokolde ayrıntıların gözden geçirilerek en kısa sürede yeniden bir araya gelmek istediğini belirtti.

 

TUBA AYYILDIZ

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir