Tekirdağ’dan Kısa Kısa

Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı makamında ziyaret etti.

Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı makamında ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Başkan Albayrak’ın Muratlı ilçesinde gerçekleştirilen yatırım ve projeler hakkında bilgiler verdiği belirtildi.

Açıklamada Başkan Albayrak’ın, Tepe’ye ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek teşekkür ettiği kaydedildi.

Ergene’de yol yapım çalışmaları

Ergene ilçesinde yol yapım çalışmaları devam ediyor.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı yazılı açıklamada, ilçe yollarının yapımına hızla devam ettiklerini belirtti.

İlçe halkının her zaman hizmetin en iyisini hak ettiğinin ifade eden Yüksel, şunları kaydetti:

“Belediyemizin her yerine hizmet götüreceğiz. Benim her zaman üzerinde durduğum konuların başında yol sorununu kalıcı çözüme kavuşturmak anlayışı gelmektedir. Yulaflı’dan Ulaş’a Esenler’den Velimeşe’ye Cumhuriyet’ten Vakıflar Mahallesi’nde kadar bir çok mahallemizde asfaltlama ve kilit parke çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bunlarla da kalmayıp yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz.”

Ramazan boyunca ikram çeşmesinden şerbet akacak

Ergene Belediyesi ramazan ayı boyunca iftardan sonra ikram çeşmelerinden şerbet ikram edecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket edildiği belirtilerek, ikram çeşmelerinden ramazan ayı boyunca şerbet akacağı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal belediyecilik anlamında insan odaklı hizmet üretmeye devam eden Ergene Belediye Başkanlığı, ikram çeşmeleriyle Yeşiltepe Mahallesi’nde Edirne Caddesi üzerinde karşılıklı iki farklı noktada sabahları vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulunurken ramazan ayının gelmesiyle birlikte iftar sonrasında şerbet ikramına başladı.

Sabah namazları sonrasında çorba dağıtımı için kullanılan araçlar, ilçe genelinde ramazan süresince her gün farklı bir mahallede kurulan iftar sofralarına taşınarak iftar programının ardından şerbet dağıtılacak.”

Halil İbrahim DİNÇEL

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir