Sözlü, sokağı 6 şeritli yol yaptı, 5 bulvarın trafiğini rahatlattı

Adana Büyükşehir Belediyesi, 700 metrelik sokağı 6 şeritli bulvara dönüştürüp, Abidin Dino Bulvarı’nın uzunluğunu 2 kilometreye çıkardı, kuzey-güney aksında yeni bir ana arter kazandırdı.

Sözlü’den ulaşımı rahatlatacak yeni bulvar

Sözlü, sokağı 6 şeritli yol yaptı, 5 bulvarın trafiğini rahatlattı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kent içi trafik akışını rahatlatan projeler zincirine yeni bir halka daha ekledi. Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatlarıyla çalışma yürüten Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, merkez Seyhan İlçesi Gürselpaşa Mahallesi’nde 700 metre uzunluğundaki sokağı 25 metre genişliğinde 6 şeritli bulvara dönüştürülüp, Abidin Dino Bulvarı’na ekleyerek, kuzey-güney yönünde erişim veren yeni bir ana arteri kente kazandırdı.
5 BİN 200 TON ASFALTLA KAPLANACAK
Başkan Hüseyin Sözlü’nün liderliğinde ulaşım hizmetlerini iyileştirmek için seferber olan Adana Büyükşehir Belediyesi, merkez Seyhan İlçesi Gürselpaşa Mahallesi’nde bin 300 metrelik Abidin Dino Bulvarı’nı 8 aylık çalışmayla 2 bin metre uzunluğa eriştirdi. Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 700 metrelik sokağı 25 metre genişliğinde bulvarı dönüştürüp, 3’er şeritli çift yön yol yaptı. Kanalizasyon, yağmur suyu, aydınlatma ve kaldırımları tamamlanan yeni güzergahta asfaltlama çalışmalarına hafta sonundan itibaren başlandı. Yeni açılan 700 metrelik yeni güzergahın 5 bin 200 ton sıcak karışım bitümlü asfaltla kaplanacağı belirtildi.
5 BULVARIN TRAFİĞİ RAHATLAYACAK
2 bin metre uzunluğa erişen Abidin Dino Bulvarı, yeni haliyle Aliya İzzetbegoviç Bulvarı’na kesintisiz trafik akışını sağlarken, Kıyıboyu Bulvarı, Öğretmenler Bulvarı ve Ali Bozdoğanoğlu Bulvarı bağlantılarıyla birlikte dört yöne ulaşımda büyük rahatlık sağlayacak. Abidin Dino Bulvarı’nın yeni bölümünde asfaltlama çalışmaları 13 Aralık’ta tamamlanıp, ulaşıma açılacak.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir