SOKAK HAYVANLARI hakkında

DEFNE BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI BARINAĞA TESLİM EDİYOR

Defne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, başıboş gezen sokak köpekleri barınağa teslim ediliyor.

Vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendiren Defne Belediyesi ekipleri,  saptadıkları noktalarda hem sahipsiz sokak hayvanlarını barındırmak, hem de vatandaşların saldırı korkularını ortadan kaldırmak amacı ile çalışma gerçekleştiriyor.

İçinde bulunduğumuz kış günlerinde soğuk ve açlıkla mücadele eden sokak hayvanlarını toplayıp barınağa teslim eden ekipler, hem hayvanların hem de vatandaşların daha rahat bir yaşam sürmelerini sağlamak adına çalıştıklarını ifade ettiler.

Kısırlaştırılıp kuduz aşıları yapıldıktan sonra kulak küpesi takılarak kayıt altına alınan köpeklerin, bu aşamalardan sonra yeniden alındığı yerlere bırakılması ile kontrolsüz üremenin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir