Soğuk Havada Sıcak Tatbikat

Olası afetlere karşı aldığı önlemlerle adından sıkça söz ettiren  Avcılar Belediyesi Atatürk Stadyumu ve Spor Kompleksi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Spor faaliyetlerinde binlerce spor severe ev sahipliği yapan Spor İşleri Müdürlüğü personelinin katıldığı tatbikatta, yangın anında yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı.

Avcılar Belediyesi Personeline Yangın Eğitimi

Avcılar Belediyesi olası yangınlara karşı alınan tedbirleri güçlendirmek amacıyla tatbikat yaptı. Tatbikatın adresi ise Firuzköy Mahallesi’nde bulunan Atatürk Stadyumu ve Spor Kompleksiydi. Spor faaliyetlerinde 6 bin kişiye ev sahipliği yapan ve her gün binlerce vatandaşa hizmet veren Avcılar Belediyesi Spor İşleri personeline yangın anında yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı. Avcılar Belediyesi Sivil Savunma Uzmanı İbrahim Berber’in düzenlediği eğitimde; yangın çıkış sebepleri, yangınların sınıflandırılması, yangın söndürmede kullanılan maddeler, acil durumlarda alarm ve tahliye planlaması gibi konularda stad personeline uygulamalı olarak bilgi verildi.

“Avcılar olası Afete karşı hazır”

Olası afetlere karşı yürüttüğü projeler ve aldığı önlemlerle adından sıkça söz ettiren Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “Deprem, yangın, sel… meydana gelebilecek bütün afetlere karşı personelimiz her zaman hazır. Rutin olarak gerçekleştirdiğimiz tatbikat ve eğitimler ile çalışanlarımızın bilgi birikimini artırıyoruz. 6 bin kişi kapasiteli Stadyum ve Spor Kompleksimizde hizmet veren Spor İşleri personelimizin sorumluluğu büyük. Her yıl düzenli olarak yaptığımız yangın tatbikatı ile stad personelimiz herhangi bir yangın durumunda en kısa sürede yapılaması gerekenleri öğrenmiş oluyor ve stadyumumuzda gelen sporseverlere güvenli bir ortam oluşturuyoruz.” dedi.

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir