Sinop’ta “Etkili Din Görevlisi Eğitim Semineri” Yapıldı

Sinop İl Müftülüğü ve TİDEF tarafından ortak organize edilen “Etkili Din Görevlisi Eğitim ve Gelişim Semineri” Sinop İl Müftülüğü Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

18-19 Kasım 2017 Cumartesi ve Pazar günlerinde Sinop İl Müftülüğü Toplantı Salonunda yapılan Seminere Sinop İl M Ali hayri Çelik,İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez, İlçe Müftüleri, Merkez ve İlçelerde B vea C grubu Camilerimizde görev yapan Din Görevlileri katıldılar.

Program Alaaddin Camii Müezzin kayyımı Süleyman Özyılmaz’ın okumuş olduğu Kur’an-ı kerim tilaveti ile başladı. Katılımcılara ve misafir konuşmacılara hoş geldiniz diyen Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik sözlerine şöyle devam etti “ Bizim vazifemiz sadece camilerimizde namaz kıldırmak değildir. Bizlerin caminin içerisinde ve dışarısında vazifelerimiz vardır. Bu vazifelerimizde başarılı olabilmemiz ve daha etkili faaileyet gösterebilmemiz için neler yapmalıyız işte bu konular üzerinde alanında başarılı konuklarımız bizleri bu konular üzerinde bilgilendireceklerdir.” dedi.

Eğitimci yazar Muhammet Yılmaz “Etkili dini iletişim” konusunda;

Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği Başkanı Şaban Karaköse “Dini Rehberlik ve Danışmanlık” konusunda;

Öğleden sonraki programda Emekli Vaiz Mahmut Toptaş “Etkili Din Görevlisi” konusunda;

Pazar günü devam eden programda ilk olarak Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet Koç “Din Hizmetlerinde İlkeler ve Tarihimizden Örnekler” konusunda; Akabinden TİDEF Genel başkanı Mustafa Yelek “Temsil Bilinci” konusu hakkında sunum yaptılar.

Sunumların akabinde seminere katılanlara seminere katılım belgeleri il Müftü yardımcısı Abdullah Söylemez ve TİDEF Genel Başkanı Mustafa Yelek tarafından verildi. Akabinde toplu çekinilen fotoğraf ile program sona erdi.

Seminere katılan Din Görevlileri bu semineri düzenlemelerinden dolayı Sinop İl Müftülüğüne , TİDEF’e çok teşekkür ettiklerini belirterek, ihtiyaç duyulan konularda bu gibi seminerlerin düzenlenmesini talep ettiler.

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir