Sinop’ta Eğitim Kongresi

Öğrencilerimiz, 5. Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi’ne katıldı

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Anabilim Dalı öğrencileri, 18-21 Ekim tarihleri arasında Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “5. Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi”ne katıldılar.

Üniversitemiz Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şule ERŞAN rehberliğinde “5. Uluslararası Okul Öncesi Eğitim Kongresi”ne katılan Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitim Anabilim Dalı 3. ve 4. Sınıf öğrencileri, alanlarında uzman kişilerden bilgi edinme şansına sahip oldular.

Ayrıca öğrenciler katılmış oldukları “Çocuk kitapları yazmak ne kadar zor olabilir ki?” ile “İyi bir başlangıç için öğretmen niteliği; hizmet öncesi öğretmen eğitimi ve niteliğini arttırma” çalıştaylarına katılarak, akademik bilgilerini zenginleştirme imkanı buldular.

Ankara programı kapsamında öğrencilerimiz Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şule ERŞAN ile birlikte; Sinop Üniversitesi’nin de orta olduğu Gazi Üniversitesi ERASMUS+ konsorsiyum proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Tayfun FINDIK’ı ziyaret etti.

Ziyarette ERASMUS+, staj programları ve Avrupa gönüllü hizmet AGH (European voluntary seniice- EVS) hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

SULTAN AVCI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir