Silifke’de Arıtma Tesisi Açılışı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Silifke ilçesinde belediyenin yaptırdığı Atakent Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışını yaptı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Silifke ilçesinde belediyenin yaptırdığı Atakent Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışını yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, açılış törenindeki konuşmasında, kapasitesi günde 6 bin 800 metreküp olacak şekilde revize edilen tesisin, mevcut sorunların çözümüne büyük katkı sağlayacağını söyledi.

MESKİ’nin yatırım atağına girdiğini belirten Kocamaz, “MESKİ 750 araçla vatandaşlarımıza hizmet üretiyor. 2017 yılında MESKİ olarak 31 adet proje ihalesi yaptık. Büyük bir kısmı ihaleye çıkılmış durumda. Arıtma tesislerimizi bir bir hayata geçiriyor, mevcut arıtma tesislerimizin kapasitesini artıyoruz. Denizlerimizi mavi bayraklı hale getirmek için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Her zaman dediğimiz gibi sekiz ilan edilmiş turizm bölgemiz var. Bu bölgeleri ön plana çıkarmak ve yatırımların gerçekleşmesini sağlamak için bu çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut’un da aralarında olduğu protokol üyeleri tesisin açılışı gerçekleştirildi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir