SEYMER’den göz kamaştıran sergi…

Kısa adı SEYMER olan Seyhan Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezinin geleneksel yıl sonu sergisi Adana 75. Yıl Sanat Merkezinde açıldı. ‘Yıl sonu Genel Sergisi’ göz kamaştırırken Başkan “Zeydan Karalar, Her kadınımız evinde huzurlu kentinde mutlu oluncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.
Seyhan Belediyesi Mesleki Eğitim Merkezi (SEYMER) geleneksel yıl sonu sergisi açıldı. Adana 75. Yıl Sanat Merkezinde açılan sergiyle Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Seyhan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Dalak katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar kadınlara önem verdiklerini ve kadınların el emeği göz nuru ürettiği ürünlerin değerini bildiklerini söyledi. Başkan Zeydan Karalar, “Desteklerini sürdürdüğümüz bu çalışmaları daha da üst düzeye çıkartmak için üstümüze düşeni yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz. Bu sizin için önemli. 1 yıl uğraş veriyorsunuz, emek veriyorsunuz, birikiminizi kullanıyorsunuz ve bu birikiminizi senede 1 gün sergiliyorsunuz. Herhalde son derece duygulu ve anlamlı bir gün sizin için. Bütün Türkiye’nin mutlu ve kardeşçe yaşamasını arzu ediyoruz. Ama birinci derce görevimiz Seyhanlı… Her kadınımız evinde huzurlu, kentinde mutlu oluncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kadınlarımız mutlu olursa bizde mutlu oluruz” şeklinde konuştu.
Seyhan Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Dalak’ta sergiye emeği geçenlere teşekkür etti. Dalak ”1 yılın sonundaki ürünler vitrine çıkıyor. Ben her zaman söylerim; bir üretici ürünü ile öğünür, çiftçi hasadı ile harman zamanındaki ürünü ile öğünür. Seyhan Halk Eğitim Merkezi olarak da bizler burada birazdan izleyeceğiniz ürünlerle iftihar edeceğiz. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi törene katılanlar tarafından birlikte kesildi. Sergide yer alan el emeği göz nuru ürünler açılışı yapan protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir